ЩОДЕННО З 8-00 ДО 18-00

У спекотний день найкращий спосіб остудитися розмова про блешні

Рибалка на цю приманку проводиться по першому льоду і застосовується головним чином для лову окуня. Крім цього цю блешню можна використовувати і глухою зимою, оскільки взимку трапляються моменти, коли йде активне клювання риби і насаджувати мотиль просто немає часу. Лов окуня на балду сягає своїм корінням на Далекий Схід, так само як і всі безмотильні блешні.

Балда складається з трьох елементів:

Тіло балди – складається з пари гачків та петлі. На гачки можуть насаджуватися намистинки або кембрики різноманітних розмірів та кольорів.

Завантаження - цьому моменту необхідно приділити важливу увагу, тому що якщо неправильно відцентрувати вантаж, то гра балди буде порушена і злякає рибу. Вантаж виготовляють або зі свинцю (невелика ціна і доступність) або з вольфраму (збільшується маса, але зменшується розмір). Блешня вольфрам зручні тим, що вони не дорогі і їх можна купити кілька видів без шкоди для бюджету.

Ківок і вудка - при лові на цю блешню бажано використовувати велику котушку. Оскільки балда, це пошукова блешня, то рибалкам доводиться пересуватися у пошуках перспективних місць для лову окуня. Як і на інших зимових снастях, кивок необхідний при завантаженні всієї снасті.

Спосіб лову на балду у кожного рибалки свій, нижче описаний один з них:

Спочатку потрібно знайти дно. Потім слідує невелике підняття і удар по грунту, пауза в 2 – 3 секунди, і знову повторення цих дій. Клювання відбувається зазвичай під час паузи, якщо окунь знаходиться під лункою. Якщо хижак стоїть у середніх шарах водоймища, то потрібно невеликим помахом уди з паузами, потроху підніматися по шарах. Клювання в такому випадку слід очікувати на зупинках або на проводках.

Лов окуня на балду застосовується і з підсадженням опариша або мотиля. Тут головне слідкувати за дотриманням рівноваги в приманці, тому що якщо переважити один кінець, то гра блешні втратить сенс. При проводках можна зіткнутися з різним видом клювання, від швидкої зупинки до провисання приманки. Помітивши найменшу ознаку клювання, необхідно моментально підсікати. При холостому клювання не слід блешню різко опускати на дно і заново починати проводку. Балду опускайте повільно, трохи її похитуючи. Ці ж дії потрібно робити при першому опусканні блешні в лунку.

Радимо мати у своєму арсеналі кілька блешень, оскільки балда велика і приваблива приманка, на неї часто відбуваються клювання хижаків більше. Наприклад, невеликий судак або щука можуть моментально обірвати блешню.

Лов риби на балду має багато своїх секретів і досить цікава. У кожного рибалки є свій спосіб лову, який виробляється сезонами на його улюбленій водоймі.

11.06.2020