Раколовки парасольки, раколовки гармошки, ятеря - снасті та пастки для лову раків
Якщо ви вирішили купити раколовку, то слід правильно підійти до питання вибору саме тієї раколовки, яка підійде під той водоймище, де воно буде застосовуватися. Адже можна замовити пастки різної конструкції, і вони матимуть суттєві відмінності за ціною. У нашому каталозі представлені як раколування парасольки, так і раколування гармошки. При виборі потрібної снасті спирайтеся на параметри, характеристики та розміри. Принцип досить простий, всередині розміщується наживка (приманка), за спеціальними отворами (входами), раки трапляються в пастку і вже не зможуть із неї вийти. Залежно від умов лову, від поверхні дна або від зручності установки раколовки, підбирається найоптимальніша за довжиною (габаритами та кількістю входів снасть).
Ятер або кубар – снасть взагалі досить універсальна, добре відома ще трьома поколіннями рибалок раніше. За допомогою лову на ятер можна добути не тільки раків, а й рибу. Саме з цієї причини всі намагаються купити ятер як більш універсальну і зручну пастку для лову раків або риби. Весь принцип лову заснований на тому, що вхідний отвір у пастку звужується усередину, де зазвичай закладена приманка.
І навіть без приманки ятеря використовуються для лову риби, особливо під час нересту. Всі ятері виготовляються зі пружинної сталі, мають обтяжку по периметру, легко складатися і розкладаються, займають мало місця і прослужать довгий час. У лексиконі рибалки ятер можна почути як: вентер, верша, кубар, вентель, мережа, жак, морда, кубоша, ванда - але все це в результаті є не що інше, як та сама снасть.
Задаючись питанням що краще купити ятер або раколовку, все залежить від того, як часто ви плануєте користуватися пристосуванням і які місця для лову раків ви будете відвідувати. Можливо, тим, хто має човен, і великі місця лову знадобляться раколування з великою кількістю входів, а деяким з берега підійде і 2-3 ятери для лову раків.
Як ловити вершою, раколівками та які приманки використовувати?
Снасті для лову раків не мають складнощів у застосуванні та використовувати пастки можуть навіть не досвідчені рибалки. Перше, з чого слід почати, вибрати необхідну наживку. Добре працює принада із різким запахом. Бажано взяти в'ялене або трохи зіпсоване м'ясо, якщо немає часу чекати, береться і обпалене м'ясо, потрохи курячі, але також можна взяти і звичайний хліб, перем'ятий з кропом або часником. Якщо використовуватимете хліб, слід використовувати пшеничний білий хліб. Приманку слід замотати в марлю або мішечок і лише потім поміщати усередину раковки або ятері. Встановлення пастки не потребує навичок, прив'яжіть міцну мотузку та встановлюйте снасть під берегом або в місці, де немає високої трави. Дуже простий і "ледачий" спосіб лову, де потрібно тільки купити раколовку або кубар, закласти принаду і запастись невеликим терпінням. Для новачків це чудовий досвід та можливість поласувати делікатесним продуктом.
Як купити раколовку або вершу з доставкою
Ви маєте можливість оформити замовлення на сайті або зробити дзвінок менеджеру для оформлення замовлення. Наш інтернет магазин гарантує найнижчу ціну та наявність обраної раколовки чи ятеря. Ми здійснюємо доставку вантажоперевізником Нова Пошта та іншими службами за домовленістю у всі населені пункти України: Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Миколаїв, Маріуполь, Луганськ, Севастополь, Вінниця, Макіївка, Сімферополь, Херсон, Полтава, Чернігів, Черкаси, Житомир, Суми, Хмельницький, Горлівка, Рівне, Кропивницький (Кіровоград), Дніпродзержинськ, Чернівці, Кременчук, Івано-Франківськ, Тернопіль, Біла Церква, Луцьк, Краматорськ, Мелітополь, Нікополь, Сєверодонецьк, Слов'янськ, Бердянськ Ужгород, Алчевськ, Павлоград, Лисичанськ, Кам'янець-Подільський та інші населені пункти, де є представництво вантажоперевізників. Надсилання замовлень здійснюється в день замовлення або наступного дня. Для Харкова існує можливість придбати вершу або раколовку з можливістю самовивезення.
Ятер, кубар чи верша це те саме?
Справді, всі назви виникли і відповідають одній і тій же снасті. У різних регіонах по-різному називають цю пастку. Навіть у сусідніх селищах можуть їх називати і ятерем та кубарем. Це досить популярна переносна пастка з простою конструкцією і застосовують її будь-якої пори року на малих річках, великих водоймах і навіть у зимовий період.
Як ловити рибу вершою, ятерем, стрімголов?
Пастка встановлюється поблизу берега, біля очеретів або водоростей. Всередину має сенс покласти підгодовування. Снасть повністю занурюється під воду на дно. Вхідний отвір зроблено під кутом і перешкоджає виходу улову назад.
Скільки коштує ятер, вірша, кубар?
Ціна залежить від конструктивних особливостей, а також від габаритів самої пастки. Класична снасть має конструкцію з пружинного спірального дроту і поліпропіленової сітки.