Підгодовування – купити готову чи робити самому?
Можна використовувати наявне у продажу підгодовування – як імпортне, так і вітчизняне. Вона чудово справляється зі своїм призначенням. До імпортного підгодовування необхідно поставитися з обережністю. Це тому, що частина імпортних підгодівель, що продаються в Україні, розроблялася для іноземного рибного господарства, де рибу при розведенні приручають до певних харчових добавок, що перебувають у складі підгодовування. Але на те вона і рибалка, що була можливість експериментувати та знаходити нові унікальні рецепти.
Рибалки-Спортсмени люблять виготовляти свої склади, і рідко беруть за основу якийсь один вид готового підгодовування. Це для того, щоб створити максимально адаптовану суміш для конкретного місця лову та для певного виду риб. За основу підгодовування часто беруться панірувальні сухарі та макуха. Макуха так само часто замінюється на підсмажене і подрібнене насіння олійних культур - соняшник, коноплі, ріпак (щоправда їх частка вмісту має бути 2-3 рази менше, ніж макуха). Часто ляща приваблює і присутність у підгодовуванні насмаженого насіння пшона, гороху та «Геркулеса». Не забуваючи, що лящ – риба донна, можна додати висівки.
Тверді компоненти мають бути якісно подрібнені. Так як лящ не так швидко насититься, збільшується площа акваторії, що пригодовується, та й дрібнорозмірна суміш, швидко розмивається, не забруднюючи. Часто додають столову ложку сухого молока, воно створює привабливе лящу хмарки каламуті, але, не насичуючи рибу. Не проти лящ, якщо в підгодовування додається патока або цукор. Схожі рецепти змішування підгодовування можна знайти на спеціалізованих рибальських формах, деякі рибалки з великим задоволенням діляться своїми експериментами.
Варто розповісти і про ароматизатори або про ароматичні добавки, які містять готові підгодовування. В основному всі ароматичні добавки, що продаються, відмінно приводять мирну рибу до місця лову, але тільки з ними можна і переборщити. При приготуванні підгодовування для стоячої води потрібно використовувати менше ароматизатора, ніж при лові на річці. Краще використовувати фруктові аромати (груші, банана, малини, суниці та чорної смородини), не варто забувати і про кропові, анісові та часникові ефірні олії.
Ну і не варто забути про заключний компонент прикорму - баласт. Його краще вводити до складу підгодовування прямо на березі водойми, так як його видобуток не складний і дозволяє відмовитися від покупних розпушувачів. На озерах і водосховищах часто як баласт використовують прибережний пісок, глину. Використання будинку приготовленого баласту не є результативним, а іноді і шкідливим для лову. Це пов'язано з тим, що прибережний баласт не маскує підгодовування, раптовою появою і натомість дна.
Як самому розібратися і купити підгодівлю для риболовлі потрібну
Все досить просто. Сучасний рибалок аматор уже давно не готує підгодовування в домашніх умовах, та немає в цьому жодної потреби. Зараз асортимент готових підгодовування дозволяє використовувати її для лову будь-якої риби. Підгодовування на карася або ляща, підгодовування для лову фідерного коропа, а може бути на товстолоба. Всі вони вже давно скомбіновані та упаковані у зручні за обсягами пакети. І неважливо на поплавець або на далекий закид (на фідер), вся інформація доступно вказана в описі підгодовування. Ми рекомендуємо купити кілька готових підгодовування і мати можливість вибору.
Типові підгодовування
Підгодовування на карася - має у своєму складі добавки подрібнених зерен конопель та основу дрібнозернистого помелу, можуть бути з додаванням солодких ароматів типу полуниці або різких ароматів як часник.
Підгодовування на коропа - немає певного загальноприйнятого складу. В основі, як правило, кормова суміш із злаків, а як ароматична принада можуть бути і фруктові солодкі аромати і аніс або часник, нерідко склади в готовому вигляді доповнені кукурудзяною крупою, конопляним насінням та іншими добавками. Вона підійде навіть для фідерного лову, особливо дієва при змішуванні з прибережною глиняною або піщаною сумішшю.
Підгодовування на ляща, плітку - має у своєму складі макуху з рослинних культур і доповнюється панірувальними сухарями, ароматизаторами солодкого спектру.
Універсальне підгодовування - за своїм визначенням підійде для всіх видів мирної риби і все залежатиме виключно він водойми, пори року та удачі. Виготовляється з перемеленого насіння та стебел різних злаків, конопель, може мати нейтральний запах насіння соняшника
Ну і насамкінець слід сказати. Ціна готових підгодовування абсолютно доступна для всіх рибалок з будь-яким бюджетом. Ми із задоволенням відправити вам будь-яку точку України підгодовування на карася, коропа, плітку, ляща, товстолоба або універсальну суміш. Не лінуйтеся експериментувати, змішувати і виводити нові склади підгодовування. Рибачте із задоволенням